V soboto, 5. 1. 2019,  je v šolski telovadnici potekal kvalifikacijski – regijski turnir, First Lego Liga Slovenija,  skupine C. Organizator turnirja Zavod Super Glavce in gostitelj OŠ Žužemberk sta skupaj izpeljala tekmovanje, na katerem je sodelovalo 19 ekip tako osnovnošolskih kot srednješolskih. Raziskovalno dejavnost in dejavnost robotike, ki se v tem projektu prepleta še z vrednotami, izvajamo v popoldanskem času že drugo leto tudi na naši šoli. Zanimanje otrok je veliko in se je v letošnjem letu podvojilo. Ekipa je številčna, okoli 20 otrok in smo veseli vsake pomoči. V letošnjem letu nam je v veliko pomoč g. Aljaž Štrucelj, ki s svojim znanjem in idejami širi naše obzorje. Zahvaljujemo se tudi našemu domačemu podjetju Keko oprema, ki je v našem delu prepoznal potencial pri poučevanju prepotrebnega kadra na naravoslovnem področju.  Na turnirju so bili zelo uspešne ekipe: Eko Robotki iz OŠ Šentvid, RoboBos iz OŠ Bistrica ob Sotli in Space Pixels iz OŠ Jožeta Moškriča in jim iskreno čestitamo. Naša ekipa Drzni robotki so se zelo izkazali na tekmi robotov, kjer sta zavzeto sodelovala Jaka Setnikar in Anej Maver. Pri projektu in vrednotah pa so sodelovali Gašper Petje, Jasmina in Maruša Tome, Žan Zarabec in Lexi Cundrič. Ekipa je zasedla 13 mesto.  Od začetka septembra, ko smo prejeli prve sete za letošnjo temo V Vesolje pa vse do danes je viden velik napredek, zato smo upravičeno lahko  ponosni. Uvodnega dela tekmovanja se je udeležil tudi gospod župan, Jože Papež, ki je tekmovalcem in mentorjem zaželel uspešno tekmovanje. Za vso podporo in posluh smo hvaležni našemu vodstvu, ga. Miri Kovač, ki nam vedno stoji ob strani.

Zapisala: mentorica  ekipe Drzni robotki, Helena Smrke

Foto: somentor, Aljaž Štrucelj