ERASMUS+

Projekt Poučujmo zunaj / Let’s teach outside je večletni akreditiran Erasmus+ projekt s področja splošnega šolskega izobraževanja, ki ga na Centru šolskih in obšolskih dejavnosti (CŠOD) izvajajo od leta 2021 v okviru programa Unije Erasmus+ (ključni ukrep 1: mobilnost osebja in učencev v splošnem šolskem izobraževanju).

V tem projektu kot konzorcijski partner sodeluje tudi OŠ Žužemberk. CŠOD bo v obdobju od 2021 do 2027 skupaj s partnerskimi institucijami izvajal mednarodne mobilnosti za strokovne delavce v vzgoji in izobraževanju. Osnovni cilj je opolnomočiti strokovnih delavcev za kvalitetno izvedbo učenja na prostem in širitve pristopov didaktike učenja na prostem.

Osnovni cilji projekta, na podlagi katerega so zastavljene tudi projektne aktivnosti, so naslednji:

• udeležba strokovnih delavcev na izobraževalnih obiskih na delovnem mestu v tujini, z namenom pridobitve novih znanj s področja didaktike učenja na prostem,
  • udeležba strokovnih delavcev na strukturiranih seminarjih v tujini, z namenom pridobitve novih znanj s področja didaktike učenja na prostem,
  • širitev pridobljenih znanj s področja didaktike učenja na prostem na kolektive znotraj posameznih članic konzorcija,
  • kvalitetna izvedba aktivnosti učenja na prostem pri partnerskih institucijah, z uporabo novo pridobljenih znanj in kompetenc,
  • širitev pridobljenih znanj s področja didaktike učenja na prostem na kolektive drugih partnerskih institucij in širše strokovne javnosti,
  • vzpostavitev repozitorija gradiv za učenje na prostem.

Do konca novembra 2022 je CŠOD skupaj s partnerskimi institucijami uspešno zaključili 1. projektni cikel, ki je trajal od 1. 6. 2021 do 30. 11. 2022. Trenutno poteka 2. projektni cikel, s trajanjem od 1. 6. 2022 do 31. 5. 2024.