Sajenje mačeh

V okviru družbeno-koristnega dela smo posadili 60 mačeh, ki krasijo naše gredice in skalnjak. Učenci so najprej pripravili gredico (odstranili plevel), nato smo v zemljo posadili mačehe in nazadnje so jih še zalili.

012.jpg_1

Peka palačink

Učiteljici sva učence presenetili s slastnimi palačinkami. Učenci so jih namazali z domačo marmelado iz grozdja.

018.jpg_1

Pika Nogavička

Z učenci smo si ogledali film o Piki Nogavički in brali knjigo v nadaljevanju. Pri likovni vzgoji pa smo ustvarjali junake, ki v zgodbi nastopajo.

049.jpg_1

050.jpg_1

052.jpg_1

054.jpg_1

055.jpg_1

Naravoslovni dan

V sredo smo imeli naravoslovni dan . Raziskovali smo gozdno učno pot Ajdovček. V šoli smo dobili učne liste o naravi. Med potjo smo nabirali gozdne plodove, spoznavali užitne in strupene gobe. Ko smo se vrnili nazaj v šolo, nas je že čakal ogenj na katerem nam je učiteljica spekla kostanj. Med čakanjem na pečen kostanj smo risali po šolskem igrišču ter ustvarjali iz gozdnih plodov. Nato smo kostanj z veseljem pojedli, se še malo poigrali in se odpravili domov. Ta dan mi je bil zelo všeč.

Vesna Zarabec, 4. r.

043.jpg_1