OBISK POLICISTA

Oblačen junijski torek skoraj opazili nismo, saj nam ga je popestril policist, g. Mirtič, očka Žive Mirtič.

Veliko nam je povedal o varni hoji po cesti, predstavil zakaj se uporablja solzivec, loparček stop, palica, najbolj pogumnim pa nadel lisice. Skrbno je varoval mali ključek s katerim je osvobodil vklenjene fante.

Najbolj zanimiv je bil ogled policijskega avtomobila. Spoznali smo kako s pomočjo »ježa« zaustavijo pobegle voznike, pogledali skozi radarsko napravo in se seznanili kako je narejen neprebojni jopič in kdaj ga policisti uporabljajo.

Za piko na i so se nekateri otroci opogumili in policistu dovolili, da jih je za kratek čas zaprl v popolnoma zatemnjen in skrbno varovan prostor v zadnjem delu policijskega kombija, v katerem na policijsko postajo prepeljejo nasilne osebe. Moramo priznati, da ni ravno zabavno biti zaprt v tem prostoru.

V pozdrav nam je g. Mirtič še zapiskal s policijsko sireno in pomežiknil z modrimi lučmi. Za spomin pa vsakega otroka opremil s kresničko, da bomo še bolj varno hodili po cesti.

Za obisk in zanimivo predstavitev se mu iskreno zahvaljujemo.

Urška Derganc (skupina Miškolini)

policist