V petek, 27. 3. 2015, smo športni dan preživeli na PŠ Šmihel. Učenci podružnične šole Šmihel so se prijavili na projekt Živim zdravo, ki je del programa Šola sobivanja. V okviru tega so se pogovarjali o zdravi prehrani in pomenu gibanja za zdrav način življenja. K sodelovanju so povabili tudi nas iz PŠ Ajdovec, da se jim pridružimo pri športnih aktivnostih, ki so jih vodili trije člani društva Sobivanje. Kljub deževnemu vremenu, smo uspeli izpeljati športne aktivnosti. Delo je potekalo v treh skupinah:

1. skupina: Pogovor o zdravi prehrani,

2. skupina: Spretnostni poligon,

3. skupina: Risanje vtisov.

Vsi skupaj pa smo se še preizkusili v nogometu. Celo učiteljice smo se pridružile učencem in dale kar tri gole. Za nagrado so učenci prejeli zvezek in obesek z držalom za plastenko.

Veseli smo bili, da smo lahko športni dan preživeli u učenci PŠ Šmihel, se z njimi družili in spletli nova prijateljstva.

Zapisala: Irena Prodanić

šmihel2šmihel3šmihel4šmihel5šmihel1