Select Page

V mesecu januarju sta se odvili dve šahovski tekmovanji. 17. januarja je bilo v Novem mestu Dolenjsko klubsko področno prvenstvo v šahu, 24. januarja pa v Kočevju še tretji turnir Dolenjske kadetske šahovske lige. Obeh tekmovanj so se udeležili tudi naši šahisti.

V Novem mestu, na OŠ Drska, so v različnih starostnih kategorijah (dečki in deklice do 10 let, dečki in deklice do 12 let, dečki in deklice do 14 let) svoje šahovsko znanje preizkušali:

Štefan Travnik, Anže Kocjančič, Toni Travnik (dečki do 14 let), Lara Longar, Nuša Glavan, Neja Mirtič, Aja Amalija Pečar (deklice do 10 let), Matej Zaletelj, Nejc Muhič, Matjaž Gazvoda in Dominik Hrovat (dečki do 10 let). Naši najboljši so bili: Toni Travnik, ki je bil četrti med dečki do 14 let, Matej Zaletelj prav tako s četrtim mestom med dečki do 10 let ter Lara Longar s sedmim mestom med deklicami do 10 let. Ker je bilo področno prvenstvo hkrati tudi kvalifikacijski turnir za nastop na državnem prvenstvu, sta si Toni Travnik in Lara Longar na tekmovanju priigrala nastop na državnem prvenstvu v počasnem šahu, ki bo med 21. in 28. februarjem na Bledu.

V soboto, 24. januarja, pa smo šahirali na tretjem turnirju Dolenjske kadetske šahovske lige. Šahovsko društvo Krka Novo mesto je poskrbelo za avtobus, tako da smo tokrat na pot odšli z Dvora. Igrali so naši najmlajši – dečki in deklice do 10 let: Matej Zaletelj, Nejc Muhič, Lara Longar, Aja Amalija Pečar, Gabrijela Pajnkiher, Gloria Pajnkiher, Matjaž Gazvoda, Tobija Črnivec in Jaka Setnikar. Med našimi je bil najboljši Matej Zaletelj, ki je osvojil šesto mesto med 41 tekmovalci in tekmovalkami v starostni kategoriji do 10 let.