Dan državnosti in zaključek šolskega leta smo sklenili na kulturni prireditvi na zadnji šolski dan. Prireditev, ki sta jo povezovala učenca Rebeka Breznik in Blaž Zaman, je imela bogat in zanimiv program. V svojih točkah so se predstavili učenci podružničnih šol, otroški in mladinski pevski zbor pod vodstvom ge. Nine Zajec, zasedba vojakinj slovenske vojske, podelili smo priznanja za največje dosežke naše šole, razglasili športnico in športnika šole, se zahvalili zunanjim sodelavcem, podelili nagrade za obisk šolske knjižnice in predstavili raziskovalno nalogo ter razglasili novega znanega Suhokranjca – grofa Andreja Turjaškega.
Našo prireditev so počastili tudi gostje: polkovnik Vasilij Maraš z vojaškimi uslužbenci – bivšimi učenci naše šole, g. župan Franc Škufca, bivša ravnateljica naše šole mag. Jelka Mrvar, univ. dipl. ing. Slavko Gliha, vikar Jože Plut in ravnateljica OŠ Prevole Marija Breceljnik.
Šolsko leto se je izteklo. Vsem učencem in zaposlenim želimo zdrave in brezskrbne počitnice.

zastava

Častni dvig zastave.

dvor

Učenci PŠ Dvor s točko PO SLOVENIJI.

maras

Polkovnik Vasilji Maraš.

vojakinje

Zasedba vojakinj ob prepevanju pesmi Moja zemlja.

ajdovec

Učenci PŠ Ajdovec ob nastopu ljudskega plesa Rašplja.

smihel

Učenci PŠ Šmihel ob prepevanju pesmi Prijateljčki.

vikar

Vojaški kurat in stolni kanonik ljubljanske nadškofije, dr. Jože Plut.

sportnika

Športnica šole Rebeka Breznik in športnik šole Maj Mišjak.

gosti

Gosti ob spremljanju programa.

Zapisala: Helena Smrke, ROID

Fotografije: Foto Maver