Brez elektrike si človek današnjega časa ne predstavlja  življenja, saj nam olajšuje življenje in omogoča stik s svetom. Kako je nekaj pomembno, pa se pogosto zavemo, ko to izgubimo. Izpad elektrike smo okusili lani, ob žledu, tudi četrtošolci, zato smo z velikim zanimanjem pristopili k učenju o tej tematiki.

Preko poizkusov smo ugotavljali, kako se proizvaja električna energija že v CŠOD Lipa, sedaj pa smo svoje znanje nadgradili s poskusi za prevodnost, ugotavljali smo in poiskušali kako elektrika opravlja delo in greje, sestavljali različne električne kroge in spoznali delo električarja. Ta poklic nam je zelo nazorno predstavil g. Marko  Lavrič, očka našega četrtošolca.  V razred nam je prinesel vso opremo električarja, različne žice, ki visijo na drogovih ali so zakopane v zemlji, različne števce….S slikami nam je predstavil delo električarjev v lanski zimi, odprl nam je električno omarico, da smo spoznali njeno vsebino… Za njegov doprinos k uspešnemu naravoslovnemu dnevu se mu lepo zahvaljujemo.

Zvonka Struna

ND 4 1