Učenci in učiteljici na podružnični šoli Ajdovec poskrbimo, da   vsako leto ob slovenskem kulturnem pazniku skupaj s krajani in starši počastimo največjega slovenskega pesnika dr. Franceta Prešerna. Čeprav nas je na podružnici čedalje manj, si vseeno skušamo prizadevati, da ohranjamo in razvijamo kulturno dediščino v naših krajih. Tudi letos smo se 10. 2. 2015 zbrali v gasilskem domu na Ajdovcu, kjer smo povabljenim predstavili bogat kulturni program.

Po zapeti Zdravljici smo učenci predstavili življenjepis Franceta Prešerna. Tamara Hočevar iz 4. r. pa je deklamirala pesem Povodni mož. Nismo pozabili na ljudsko izročilo in smo zapeli pesmici Lisička je prav zvita zver in Šmentana muha.  V dramskem prizorčku smo zaigrali pravljico Volk in sedem kozličkov. Na prireditvi smo predstavili tudi projekt o zdravilnih rastlinah o katerih smo postavili tudi razstavo. Med prireditvijo je ravnateljica ga. Mira Kovač podelila 6 priznanj in 1 nagrado za dosežke na šolskem  likovnem natečaju z naslovom Življenje je lepo.

Zapisala: Tamara Hočevar in Lea Papež, 4. r.

017 a032 a035 a041 a044a051 a