V začetku šolskega leta smo se prijavili na eko natečaj Modri Jan. Izpeljali smo tri različne eko naloge. Prvi ekonalogi je naslov Ločite packarijo. Učenci so v šolo prinesli odpadno embalažo iz plastike in kartona, ki so jo nato v okviru ustvarjalnih delavnic z barvami okrasili. Tako smo izdelali škatlo za odlaganje papirja, škatlo za odlaganje baterij in vedro za odlaganje plastičnih odpadkov. Učenci so nato vse to odnesli domov. Tako se tudi doma navajajo na ločevanje odpadkov. Drugi eko nalogi je naslov Zbirka pesmi. Učenci so s pomočjo staršev in starejših bratcev in sestric sestavili pesmice na temo ekologija in nastala je prava zbirka pesmi. Tretja eko naloga pa se imenuje Izdelajmo eko vrečko. V šoli smo z barvami za tekstil poslikali platnene  vrečke za copate. Učenci so v natečaju z veseljem sodelovali in se navajali na pozitiven odnos do narave.

učiteljici PŠ Ajdovec

Eko_naloge_014