V ponedeljek, 9. marca 2015, je na s soncem obsijanem Krvavcu potekalo osnovnošolsko prvenstvo v alpskem smučanju in deskanju na snegu. Tekmovanje je organizirala Osnovna šola Naklo v sodelovanju z Alpskim smučarskim klubom Triglav Kranj.

V alpskem smučanju so učenci, ki ne tekmujejo na tekmovanjih v okviru Smučarske zveze Slovenije, tekmovali v eni veleslalomski vožnji. Našo šolo sta zastopala Matej Mohorčič in Maj Mišjak. Na področnem tekmovanju v Kranjski Gori sta zasedla 5. in 8. mesto, ter se tako uvrstila na državno prvenstvo. Na državnem tekmovanju je bila konkurenca zelo huda, tudi proga je bila zahtevnejša. Kljub temu sta učenca dosegla 40. (Matej Mohorčič) in 56. (Maj Mišjak) mesto. Rezultati so v prilogi. Čestitke.

Marjan Kužnik

smuk