25. marca praznujemo materinski dan, ki ga danes lahko upravičeno poimenujemo družinski praznik. Kajti v današnjih družinah imajo očetje vse večjo vlogo v gospodinjskih in družinskih opravilih ter pri vzgoji otrok. Tako smo tudi letos v vrtcu na Dvoru praznovali družinski praznik skupaj z otroki in njihovimi starši. Prireditev, ki jo je vodila ga. Dijana Pečjak je potekala v duhu preteklega časa t. i. kulturne dediščine. Otroci vseh skupin so se predstavili z ljudskimi in rajalnimi igrami ter zapeli in zaplesali ob ljudski glasbi in pesmi. Po končani prireditvi so si starši in otroci ogledali razstavo z naslovom Bilo je nekoč, ki smo jo pripravile delavke vrtca. Na razstavi so bili razstavljeni stari predmeti, ki so jih otroci prinašali, opisovali in spoznavali njihovo uporabo in namen, stare igrače, ki so jih otroci izdelovali skupaj z babicami in mamicami ter fotografije raznih dejavnosti, ki so potekale v vrtcu: pletenje košar, izdelovanje punčk iz cunj, obiski in ogledi starih znamenitosti in stavb. Starši pa domov niso odšli praznih rok, kajti otroci so jih razveselili z darilci, ki so jih sami izdelali.

ga. Mateja Repar Silič

fotografirala: ga. Anita Primc