Bodoče mlade “podjetnice” so se tudi letos udeležile 15. izziva ZUIP-a (Z ustavrjalnostjo in inovativnostjo do podjetnosti). Potekalo je 3 popoldneve v septembru in začetku oktobra na OŠ Dolenjske Toplice, udeležile pa so se ga osmošolke Lea, Klara, Maja in Karolina.

Naslov 15. podjetniškega izziva Dolenjske je bil Umetniška moč onkraj platna, izpostavil pa je problem neuveljavljenih umetnikov (glasbenikov, plesalcev, likovnikov …) na lokalni ravni, ki ne znajo promovirati svoje umetnosti in z njo zaslužiti.

Dekleta so se osredotočile na plesalce hip hop-a, njihova rešitev pa je bil počitniški plesni tabor Hip hop hura. Z zanimivo in uresničljivo idejo so tako reševale dve muhi na en mah – plesalci bi zaslužili, starši pa bi imeli zagotovljeno varstvo za svoje otroke.

Kdo pa pravi, da iz te moke ne bo kruha? Pustimo se presenetiti.

Zapisala in fotografirala: Sanja Nose, mentorica