Petek, 29. 9. 2017, je potekal v znamenju ribiške družine Novo mesto. Člani so nam v telovadnici pripravili presenečenje, saj so nam razstavili veliko ribjih preparatov, različne opreme, literature in sveže preparate sladkovodnih nevretenčarjev. Učenci so pod vodstvom Domna Jakliča, našega bivšega učenca, spoznali nekaj predstavnikov sladkovodnih nevretenčarjev. Ob tem je poudaril njihov pomen za ribe in ekologijo Krke. Za učence je v Krki nabral žive primerke teh živali. O tehnikah in opremi za lovljenje, priročnikih in ostali literaturi ter tekmovalnem delu tega športa pa so jih podučili Lado Špelič, Drago Piškur, David Longar, Rafko Teropšič, Bojan in Kaja Tomažič. Osmošolce in devetošolce pa je nagovoril predsednik ribiške družine Novo mesto Djordje Vučković. Učencem je predstavil vlogo mladih članov v njihovem društvu in jih spodbudil k ohranjanju naravne dediščine. Učenci so bili nad njihovo predstavitvijo zelo navdušeni in si še želijo takšnih srečanj. Vsem članom RD Novo mesto, ki so sodelovali v projektu, se zahvaljujemo za znanje in čas, ki so ga namenili našim učencem.

Zapisala: Klara Legan, prof.