Pri redni uri biologije so učenci raziskovali rečni ekosistem. Ob tem so ponovili znanje o ekosistemih iz nižjih razredov in ga nadgradili. Vsebina se je navezovala na redno učno snov. Vse skupaj smo povezali s projektom Teden kulturne dediščine in živali v reki Krki. Učenci so morali raziskati naslednje vsebine: zgradba ekosistema, biomi, prehranjevalni splet, potrošniki in proizvajalci v prehranjevalni verigi, pomen vodnih ekosistemov za človeka in vpliv človeka na njih. Ob tem so ugotovili, da ima človek velik vpliv na delovanje ekosistemov. Kot mlada generacija, bodo morali še veliko delati na področju varstva narave, da bo Krka ostala zelena lepotica skozi Suho krajino. Učenci so na koncu izdelali plakate, ki so razstavljeni v avli šole.

Zapisala: Klara Legan, prof.