V torek je kar nekaj učencev čudežno izginilo (pa tudi učiteljev), namesto njih pa so se pojavili kavbojci in indijanci, princeske, upokojenci, več vrst živali, bonbončki, plesalke in še marsikdo. Le kaj se je zgodilo? Razlog za čudežno izginotje je bil pustni torek.

Devetošolci so zavihali rokave in pripravili pustovanje v telovadnici šole. Na začetku so pustne maske malo zaplesale, nato so se lahko udeležile raznih iger, na koncu pa je potekalo tekmovanje. Stroga komisija je izbrala najboljšo doma izdelano masko, skupinsko masko in masko v dvojici. Imeli so težko nalogo, vendar je na koncu uspelo – pomfri, kravici, mične gospodične in delavci Volta so slavili zmago. Ob tem se iskreno zahvaljujemo vsem donatorjem super slastnih nagrad: Blatnikov hram, gostinstvu Koren ter Pekarni Evropa. Da pa ne bi bili preveč lačni in žejni, je iz gospodinjske učilnice dišalo pa kokicah, za žejo pogasiti pa so devetošolci ponudili tudi limonado. Ves izbrani denar bo namenjen za stroške valete.

Najlepša hvala vsakemu, ki je prišel na naše pustovanje in hvala za vsak vaš evro, ki nam bo prišel še kako prav.