Na različnih šolah širom Slovenije je potekalo Tekmovanje za čiste zobe ob zdravi prehrani. Vseh tekmovalcev je bilo okoli 400.  Tudi naša šola se je udeležila tega tekmovanja.

Zmagovalci tekmovanj a na naši šoli so bili 3. in 4. razred PŠ Ajdovec, 1. razred PŠ Dvor, 3. in 4. razred PŠ Šmihel in 4. razred OŠ Žužemberk.

Zjutraj smo odšli z avtobusi v Novo mesto. Prireditev je potekala v dvorani Leona Štuklja. Bile so medicinske sestre, ki so vodile tekmovanje, veliko zmagovalnih razredov in Pika nogavička.

Najprej so nam podelili nagrade, ki so bile zelo bogate, potem pa je sledil zabavnejši program, v katerem so nastopile tudi naše sošolke z mažoretno točko. Na koncu je prišla Pika nogavička. Z njo smo peli in plesali.

Jasmina Kovič, 4. r.

Prispevek so objavili tudi na kanalu Vaš Kanal.