V petek,7.5.2021, je bil lep pomladni dan. Drevesa v okolici šole so zažarela v lepi pomladno zeleni barvi. Četrtošolci smo imeli poseben dan. Najprej smo si ogledali drevesa v okolici. Določanje drevesnih vrst je bilo kar težko. Pomagali smo si z listki in plodovi. Ugotovili smo, da imamo gaber, lipo, macesen, brezo, smreko, javor in divji kostanj.

Nato pa smo se v učilnici lotili ŽEBLJANJA. Na leseno deščico smo narisali obliko lipovega lista in nanjo v enakomerni razdalji zabili male žebljičke. Delo nam je šlo dobro od rok. Nato smo okoli žebljičkov ovili še volno. Nastali so lični izdelki na katere smo bili zelo ponosni. Pri delu smo si razvijali ročne spretnosti in zelo uživali.

V zaključku dneva smo primerjali deščice narejene iz različnih vrst lesa ter se igrali družabno igro LIPKO.

Dan je bil zanimiv, ustvarjalen in je zelo hitro minil.

Za pomoč se zahvaljujemo gospodu Tonetu Verderberju iz CŠOD Lipa.

Zapisala Alenka Pavlin