Osnovana šola Žužemberk s podružnicami Dvor, Šmihel in Ajdovec je tudi  letos sodelovala v projektu Teden pisanja z roko, ki je potekal med 23. in 27. januarjem 2023. Ker je ena prednostnih nalog šole tudi razvijanje bralne in pisalne pismenosti, smo  z učenci že od začetka šolskega leta razvijali  tovrstni veščini. V januarju pa smo učence še posebej spodbujali k zapisovanju z roko. V  projekt je bilo vključenih  16 oddelčnih skupnosti pod  vodstvom mentorjev učiteljev (Irena Platiše, Alenka Pavlin, Blanka Perpar, Danijela Perko, Jana Mrvar, Sanja Nose, Anita Starešinič, Blanka Rončelj Novak, Mateja Cvitkovič, Mira Kovač, Tatjana Hren, Zvonka Struna, Anja Rojc, Marjeta Zore, Irena Prodanić Vasić in Milena Legan)  centralne šole in podružnic je ustvarjalo in sledilo nosilni temi 8. Tedna pisana z roko MISLIM TIHO,  PIŠEM POČASI. Mentorji so sami izbrali tematiko zapisovanja (pisma, pravljice, različne misli, miselne vzorce, plakate, vaje za pisanje,…) Učenci so  si za  ustvarjanje vzeli čas, se zelo potrudili in tudi evalvirali svoje in sošolčeve izdelke. Nastalo je veliko zanimivih in čudovitih zapisov. Nekatere si lahko pogledate na spodnjih fotografijah v Power Pointu (klikni na povezavo).

Koordinatorica projekta Milena Legan