Torkovo jutro nam je na Koroškem ponudilo čudovit razgled, zato smo se zbudili še toliko boljše volje, pripravljeni na nova znanja in nepozabna doživetja.

Po zajtrku je ekipa 8. a odšla v gozd, kjer so nabrali drva, da so potem sami zakurili ogenj, postavljali so tudi bivake. Drugi del osmošolcev pa seje  spustil v dolino – vas Libeliče, kjer so obiskali kostnico, bogato stalno razstavo kmečkega orodja in drugih predmetov, ki pričajo o  preteklem življenju v teh krajih. V župnišču so si ogledali tudi veliko črno kuhinjo s pripadajočimi posodami in kuhinjskimi pripomočki, v zgornjem delu stavbe pa je bila tudi soba, ki izgleda kot učilnica nekoč – s starimi klopmi, učbeniki ter ostalimi šolskimi pripomočki.

Po obilnem kosilu so a-jevci spoznavali teorijo imobiliziranja poškodovancev, potem pa naučeno preizkusili v praksi. Oddelek 8. b pa se je pomeril v lokostrelstvu. V naslednjih dneh pa se bodo te dejavnosti zamenjale.

Zvečer pa nas vse skupaj čaka Ajdovizija – ne vemo še, kaj točno je to, bo pa brez dvoma polno smeha. Dokazno gradivo sledi jutri.

Ni nam hudo in nihče ni lačen!

Učenci 8. r. s spremljevalkami