Tudi v letošnjem šolske letu so se učenke Tanaja Kopač, Aja Amalija Pečar, Neja Potočnik, Kaja Miklavčič, Ajda Humek, Žana Hrovat in Katjuša Plot visoko uvrstile na 35. državnem festivalu Turizmu pomaga lastna glava. Na tekmovanju, ki je nosil naslov Moj kraj, moj chef, so izdelale raziskovalno nalogo z naslovom »Kaj se kuha v suhokranjskem piskru« ter osvojile srebrno priznanje. Čeprav je večino priprav potekalo na daljavo, so se učenke potrudile tudi pri zadnjem dejanju, to je spletni tržnici. Zelo dobro so predstavile svojo nalogo. S tem so pokazale, da se tudi v drugačnih razmerah da osvojiti visoke dosežke. Ob tej priložnosti se zahvaljujemo vsem, ki so nam pomagali pri nastajanju našega turističnega izdelka. Za naslednje šolsko leto pa ponovno vabimo mlade raziskovalce, da se nam pridružijo pri turističnem krožku. Naši letošnji ekipi čestitam in ji želim čim več nepozabnih doživetij v naši deželi.