ŠPORTNI DAN – POHOD

Športni dan smo imeli 11. 5. 2021 na čudovit, sončen majski dan. Pot nas je vodila v Šmihel. Bilo je zelo zabavno. Hodili smo po cesti, mostu, vaških in gozdnih poteh. Z nami je bil tudi gospod Matej Mlakar iz CŠOD Čebelica. Cilj je bila PŠ Šmihel. Tam smo pojedli, pili, se poigrali. Gospa Marjeta Zore nam je tudi povedala nekaj iz zgodovine šole. Nazaj grede nam je gospod Matej povedal nekaj o pomenu gozda, prepoznavali smo tudi drevesne vrste. Videli smo tudi sovo. Športni dan smo zaključili v OŠ Žužemberk.

Ajda Krese, 5. a

V torek, 11. 5. 2021, smo se učenci 5. a in 5. b odpravili na pohod do Šmihela. Z nami so odšli še: ga. Jana Mrvar, ga. Blanka Perpar in g. Matej Mlakar. Med potjo smo si lahko ogledali številne kulturne in naravne znamenitosti. Videl sem tudi, kje so doma nekateri moji sošolci in sošolke. Pred PŠ Šmihel smo pomalicali in se malo spočili. Kasneje nam je ga. Marjeta Zore povedala nekaj podatkov iz bogate zgodovine šole. Ko smo se vračali proti Žužemberku, nam je v gozdu g. Matej Mlakar povedal veliko zanimivih podatkov. Bil je zelo prijeten športni dan.

Nejc Pečjak, 5. b