V četrtek, 30. 3. 2023, je na matični šoli potekala dobrodelna prireditev z naslovom Pesem in gledališče.Program je bil glasbeno-gledališko obarvan, saj so nastopili vsi otroški pevski zbori in mladinski pevski zbor ter zapeli pesmi o mamicah in pesmi iz znanih risank in filmov. Na vse nastope sem učence pripravila Nina Tomažič, korepetirala pa jih je pianistka in učiteljica klavirja ga. Maja Tajnšek. Prireditev so obogatili učenci in učenke šolske gledališke skupine RaP – Stopimo na oder, ki so odlično odigrali enodejanko Kaj se skriva v skrinji debelušnega kralja? avtorice Vike Grobovšek, pod mentorstvom učiteljice ge. Anite Starašinič. Za sceno igre je skupaj s člani gledališke skupine poskrbel hišnik g. Janez Drab, kostumografka pa je bila učiteljica ga. Minka Kramar Šteh. Program sta povezovali Ela Hren in Ana Mlakar, učenki 6. a, za ozvočenje pa so poskrbeli učenci 7. b in 9. b razreda, zelo hvaležni pa smo tudi za pomoč pri ozvočenju s strani Občine. Prireditev je imela tudi dobrodelno noto, zato najlepša hvala vsem obiskovalcem, ki ste v skrinjico namenili svoje prostovoljne prispevke, ki so namenjeni šolskemu skladu.

Po nastopu mladinskega pevskega zbora je nekaj besed vsem nastopajočim in obiskovalcem namenila tudi naša ravnateljica ga. Mija Penca Vehovec, nato pa je skupno zazvenela zadnja pesem Sreča na vrvici.

Zapisala: Nina Tomažič, zborovodkinja

Fotograf: Foto Maver