PETEK, 2. 12. 2016

Že je tu petek in zadnji dan šole v naravi. Po zajtrku smo spakirali, uredili sobe in se pripravili na zadnji dopoldanski aktivnosti. Ti sta ponovno potekali v dveh skupinah. Ena skupina je šla na plezanje, druga pa je opazovala ptice in njihovo petje. Nato smo se zamenjali. Sledil je zaključek, kjer so razglasili najboljše sobe v disciplini in urejenosti. Domov se vračamo veseli, polni novih dogodivščin in spletenih prijateljstev.

DSC_1150                  DSC_1159

ČETRTEK, 1. 12. 2016

Predzadnji dan je za nami z veliko zanimivih in poučnih informacij. V dopoldanskem času smo spoznali temeljne postopke oživljanja in uporabe avtomatskega defibrilatorja. Vsak posameznik se je tudi preizkusil v nudenju temeljnega postopka oživljanja. Druga dejavnost je bila lokostrelstvo, kjer smo spoznali opremo, tehniko in se preizkusili tudi v tem. Po kosilu smo koristno preživljali prosti čas na sončku in svežem zraku. Popoldanski čas nam je prav tako hitro minil. Spoznali smo oskrbo pikov in ugrizov ter transport ponesrečenca. V večernem času smo zunaj športno preživljali čas in se zabavali.

OBVESTILO: Predviden prihod je v petek, 2. 12. 2016, ob 16.uri, na avtobusni postaji v Žužemberku.

DSC_1086DSC_1047

DSC_1091DSC_1071

SREDA, 30. 11. 2016

Kako hitro je minil tretji dan šole v naravi… Po jutranji rutini in zajtrku smo se odpravili na pohod v vas Libeliče, kjer smo si ogledali kmečko življenje na Koroškem skozi muzej. Najprej nas je pot vodila v Kostnico, nato smo si ogledali staro črno kuhinjo ter učilnico s starimi pripomočki. Nazadnje pa smo si ogledali še muzej kmečkega orodja v skednju, kjer so predstavljeni delovni in praznični običaji skozi štiri letne čase. Kot vsak dan smo imeli po kosilu čas za športne aktivnosti. Nato pa je sledila zelo zanimiva popoldanska dejavnost v gozdu. Naključno smo bili razdeljeni v štiri skupine in dobili natančna navodila. V gozdu se je vsaka skupina morala znajti, si izbrati primerno lokacijo in postaviti svoje bivališče. Vsi smo bili zelo uspešni. Po večerji pa smo odšli na zelo dolg sprehod in opazovali naravo ponoči.

DSC_0959                                          DSC_0968

DSC_0975                           DSC_0969

DSC_0986DSC_0982

DSC_0990DSC_0988

DSC_1015DSC_1005

TOREK, 29. 11. 2016

Po včerajšnjem hladnem dnevu, nas je danes prebudil sonček. Sledilo je urejanje sob in zajtrk. Nato smo preživeli pestro in zanimivo doplodne. Razdelili so nas v dve skupini, ki sta se po premoru zamenjali. Prva skupina je šla na plezanje, druga pa je poslušala o poškodbah sklepov in kosti ter nato še praktično izvedla delavnico mobilizacije in oskrbe poškodovanca. Po kosilu in športnem preživljanju prostega časa smo nadaljevali s programom in sicer krvavitve in rane ter gozd je učilnica. Po večerji bo sledila Ajdovizija, kjer se bo vsaka soba predstavila na svoj način.

DSC_0916DSC_0917 DSC_0918

DSC_0922       DSC_0921

PRIHOD, 28. 11. 2016

Sporočamo, da smo srečno prispeli v dom CŠOD Ajda v Libeličah. Vsi so nas toplo sprejeli in nam razkazali dom. Nastanili smo se po sobah ter kmalu spoznali pravila. Popoldne že začnemo s prvo aktivnostjo, in sicer Izgubljeni v naravi – kompas. Vsem pošiljamo en lep pozdrav.

Učenci in učenke 8. a in 8.b razreda, učiteljici Helena Smrke in Maja Kužnik

DSC_0887DSC_0889