Minil je mesec dni od kar so prvošolci prvič prestopili prag naše šole. V tem mesecu smo veliko ustvarjali, brali pravljice, se gibali in prepevali. V tednu mobilnosti smo izdelovali prometne znake in vozila iz odpadne embalaže, izdelali plakat o varnosti v prometu in se pogovarjali ter praktično usposabljali v nudenju prve pomoči. Obiskali so nas člani RD Novo mesto, medicinska sestra iz zobozdravstvenega preventivnega kabineta, policistka-mamica učenca, ki se je z učenci sprehodila po Žužemberku ter se skupaj z njimi učila pravilnega prečkanja ceste. Upamo, da bo oktober ravno tako pisan in bogat. Predvsem pa si želimo malo več lepega vremena, ki bi nam omogočil več gibanja in učenja zunaj.

Irena Platiše