V sredo, 29. 3. 2017, smo s sedmošolci, v okviru projekta Rastem s knjigo, obiskali Knjižnico Mirana Jarca v Novem mestu in Dolenjski muzej. Projekt poteka pod okriljem JAKRS IN MIZŠ za vse sedmošolce v Sloveniji. Namen projekta je približati knjižnico mladim bralcem, jih v knjižnico privabiti, predvsem pa jih motivirati za branje.

V knjižnici je knjižničarka učencem predstavila njihove oddelke in način izposoje knjig, nato pa so z učenci odšli v računalniško učilnico, kjer jim je pokazala posebno zbirko gradiva, gradivo za uporabnike s posebnimi potrebami ter jih seznanila z novostmi v mladinskem leposlovju. Vsak učenec je v dar prejel knjigo Vinka Möderndorferja z naslovom Kit na plaži.  Po ogledu knjižnice smo z učenci odšli v Dolenjski muzej, tam smo si ogledali njihovo arheološko zbirko, nato pa so učenci v delavnici izdelali situlsko sliko.

Tinka Fric Kočjaž