Učenci 3. in 4. razreda smo imeli danes, 6. 9. 2023, prvi športni dan v tem šolskem letu. V šoli smo se zbrali ob 7.30. Odpravili smo se na pohod v Draščo vas, da si ogledamo hišo pisateljice Ivanke Mestnik. Pot smo začeli v Žužemberku pri šoli, prečkali Tomažev most, nadaljevali skozi Budganjo vas. Tam nas je presenetil sošolec, ko je zaigral na harmoniko. Po gozdni poti smo prispeli v Dešečo vas in šli po bližnjici v Šmihel. Tam so nas učenci in učiteljici podružnične šole Šmihel toplo sprejeli. Pot smo nadaljevali čez Klečet v Draščo vas, kjer smo vsi utrujeni prispeli na cilj. Ogledali smo si hišo Ivanke Mestnik. Pokazali so nam predmete, ki jih je pisateljica nekoč uporabljala. Po tem smo se okrepčali s sokom in piškoti ter čakali na avtobus, da nas odpelje nazaj v šolo.
Ana Longar, 4. r.

FOTO: Blanka Perpar