»VSE JE ENKRAT PRVIKRAT.

PRVA RISBA, PRVA NALOGA

IN NAD NJO SONCE KOT PRVA ŽOGA.

VSE JE ENKRAT PRVIKRAT,

KAKOR V PRVEM RAZREDU. »(T. Pavček)

V ponedeljek, 3. 9. 2018, je prvikrat skozi šolska vrata vstopilo kar 26 prvošolčkov. Na ta pomemben dan so jih v šolo pospremili starši. Ob prihodu jih je najprej pozdravila gospa ravnateljica, učenci 3. razreda pa so jim zapeli šolsko himno. Sledil je prav poseben vstop v 1. razred. Učenci so morali iti skozi tunel. Na koncu tunela jih je pričakal aplavz, rumena rutica in priznanje ob vstopu v šolsko obdobje. Starši so nas pustili same, mi pa smo se malo bolj spoznali, poslušali pravljico, se naučili pesmico. Dan smo zaključili s torto. Na vratih pa so učence že čakali ponosni starši.

Vstop otroka v šolo predstavlja prelomnico za vso družino. S tem se začne novo obdobje, z veliko večjo odgovornostjo, tako za otroke, kot za starše. Naloga nas odraslih pa je, da skupaj z otroki ponovno raziskujemo čudeže, ki jih prinašata radovednost in vedoželjnost.

Lepe stvari ustvarjajmo skupaj; s svojimi mislimi, dobro voljo in s srcem.

Vsem 26 prvošolčkom želim uspešno, radostno in izzivov polno šolsko leto.

Učiteljica ga. Katarina Vrhovec