Na naši šoli potekajo v tem tednu dejavnosti, vezane na živalstvo v reki Krki. Šola je vključena v projekt, Teden kulturne dediščine, zato učenci pri različnih predmetih spoznavajo reko Krko, življenje v in ob njej. V ta namen smo povabili v goste naravovarstvenika Andreja Hudoklina iz novomeške enote Zavoda Republike Slovenije za varstvo narave. Predavanja so se udeležili učenci od 5. do 9. razreda. Na zanimiv način nam je predstavil »zdravje« naše reke. Na njegovih fotografijah smo lahko opazovali različne ribe, bobra, vidro, sladkovodne školjke, vodomca, sladkovodne postranice in ostale prebivalce Krke. Učenci so oblikovali dve skupini, ki sta odgovarjali na vprašanja, katerih odgovori so se skrivali v predstavljeni vsebini. Na koncu so vsi tekmovalci obeh skupin prejeli nagrade. Odziv učencev je bil zelo dober, ker jim je bil predstavljen del Krke iz njihove neposredne bližine. Učenci so tako ob primerih spoznali, kako je pomembno, da ob vsem tem mislimo na prihodnje rodove, ki bodo lahko zaradi naše brezbrižnosti živeli ob manj »zdravi« Krki. Andreju Hudoklinu se zahvaljujemo za poučno in slikovito predavanje.

Zapisala: Klara Legan