Včeraj je bil poseben dan za učence sedmega, osmega in devetega razreda naše šole, saj so se udeležili skakalnega spektakla v Planici pod Poncami. Zgodaj zjutraj smo se odpravili na pot. Učenci so bili že na poti nestrpni in so testirali svoje navijaške rekvizite. Bili so opremljeni s kapami in tatuji, ki jih je darovala skupaj z vstopnicami, toplo malico in čajem, Zavarovalnica Triglav d.d. S seboj smo imeli vse potrebno za navijanje: slovenske zastave, rašple in troble. Najprej smo se okrepčali s toplo malico, potem pa med množico poiskali prostor čim bliže doskočišča. Pogled na veličino skakalnice in skoki, ki so jih že na jutranjem treningu prikazali skakalci, nas je očaral. Ob enajsti uri se je začela tekma in že v prvem delu smo videli kar nekaj skokov čez 225m. V finalni seriji  se je napetost stopnjevala in naši skakalci, na čelu s Petrom Prevcem in Robijem Kranjcem so se odlično odrezali. Zasluženo prvo mesto Petra Prevca,  podelitev medalj in poslušanje slovenske himne med množico slovenskih navijačev nas je navdalo s ponosom, da smo Slovenci.Po tekmi smo potrpežljivo čakali, da so se mimo nas sprehodili skakalci ter nam poklonili nasmeh, podpis ali fotografijo.Na prireditvi sta nas pozdravila predsednik Borut Pahor in šolska ministrica Maja Makovec Brenčič.Po končani prireditvi smo se zadovoljni vrnili domov.

Zapisala in fotografirala: Helena Smrke, ROID