Tako dolgo (predolgo)  smo čakali ta dan. Dan, ko bomo zopet skupaj združeni v razredu kot pravi šolarji in prijatelji. Dan je prinesel mnogo lepih besed in doživetij. Že  takoj zjutraj smo ponovili dnevno rutino, predvsem glede higiene in varnostnih ukrepov, s katerimi učenci pravzaprav nimajo težav, saj so jih za svoje sprejeli že  v pomladanskem in jesenskem času. Skupno dopoldne je minilo v ponavljanju učne snovi, predvsem pa v medsebojnem druženju. Nekaj trenutkov smo namenili tudi obleležitvi  mednarodnega dne, ki je posvečen ozaveščanju raka pri otrocih. Skupaj smo ugotovili, kako imamo vendarle srečo, da smo zdravi in da se skupaj veselimo našega ponovnega “prvega” šolskega dne. Marsikateri otrok te sreče nima. Tekom dopoldneva je bilo časa premalo, da bi otroci lahko povedali čisto vse, kar bi želeli. Pa saj bo še čas.  Najpomembneje je, da smo se vsi zdravi vrnili nazaj v šolske klopi in da se vsi (tako učenci kot učitelji) iskreno veselimo novih skupnih učnih podvigov. Kljub temu, da nam je bilo danes zelo prijetno, pa se še toliko bolj veselimo dne, ko bodo vsi učenci naše šole lahko zasedli šolske klopi in se skupaj z nami podali v nove dogodivščine. Upamo, da se to zgodi čim prej.

Irena Platiše