V četrtek, 13.4.2023, je naša šola organizirala 1/2 finalni turnir šolskega državnega prvenstva v odbojki za starejše učence. V naši skupini B sta nastopili še OŠ Lava iz Celja in OŠ Šmartno pod Šmarno goro.

V prvi tekmi proti OŠ Šmartno smo pokazali, da smo boljša ekipa in gladko zmagali z rezultatom 2:0 (25:12, 25:19).

V drugi tekmi je OŠ Lava premagala OŠ Šmartno z rezultatom 2:0 (25:20, 25:15).

O zmagovalcu turnirja je odločala tretja tekma med našo šolo in OŠ Lava. Naši fantje so tekmo vzeli zelo resno in z zanesljivo igro dobili prvi set na 8. točki. Drugi set je bil bolj izenačen, dobili smo ga na 21. točki. Z osvojenim 1. mestom na turnirju smo se uvrstili v finale. Tu se bodo najboljše tri ekipe borile za pokale in medalje. Poleg naše šole sta se v finale uvrstili še OŠ Šentjernej in OŠ Braslovče.

Čestitke fantom in njihovemu trenerju Davidu Obrstarju za še en velik uspeh. Lansko leto smo v tem tekmovanju postali državni prvaki.

Našo šolo so na tekmovanju zastopali: NEJC ŽUPEC, VID OBRSTAR, TILEN URBANČIČ, TIM MRVAR, LUKA NOVAK, ŽAN PRIJATELJ, VALTER JENKOLE, MAJ ŠTRUCELJ, JAKA GODEC, JAKOB OBRSTAR, NIK MRVAR, JAN PIRC IN DAVID GLIHA.

Mentor: Bojan Brulec

Rezultati so v priponki.

ZAKLJUČNI BILTEN POLFINALE DEČKI SKUPINA B (1)