Učenca Lea Vidmar (1.r. PŠ Ajdovec) in Luka Longar (2.r. OŠ Žužemberk) sta se na Območnem združenju rdečega križa Novo mesto udeležila podelitve priznanj in nagrad ob zaključku natečaja Veseli december. V kulturnem programu so z glasbeno in poučno  pravljico nastopili učenci šole Center Novo mesto. V sami podelitvi je bilo navedeno, da so prejeli preko 300 likovnih izdelkov, zato smo še toliko bolj ponosni, da sta bila med 12 nagrajenci izbrana kar dva učenca naše šole. Vsi nagrajenci so bili nagrajeni s praktičnimi nagradami in s posebno nagrado-v mesecu januarju se bodo priključili zaposlenim na združenju in praktično spoznavali vsebine organizacije Rdečega križa. Veselje je bilo opazovati vse otroke, ki so s ponosom kazali svoje razstavljene izdelke. Ugotovili smo, da je lepo sodelovati in kdaj tudi zmagati. Tokrat nam je uspelo in želim si, da bi bili otroci še večkrat deležni take pozornosti in naklonjenosti.

Irena Platiše