Učenci razredne stopnje matične šole in podružnic bi prav tako za podelitev bralnih priznanj morali oditi na Rožnik, vendar nam je ponagajalo vreme in smo morali poiskati drugo možnost. Našli smo čarovnika Joleta Coleta in ga povabili med nas. Tako je v petek, 16. 6.,  potekal še drugi del podelitve bralnih priznanj za opravljeno Bralno značko. V telovadnici smo se zbrali učenci centralne šole in podružnic. Najprej je bralcem čestitala ravnateljica, Mija Penca Vehovec, nato pa so si učenci ogledali predstavo čarodeja. Po predstavi so učenci PŠ Ajdovec peš odšli proti podružnici, učenci PŠ Dvor so se družili na šolskem igrišču, učenci PŠ Šmihel so se vrnili na podružnico, učenci matične šole pa odšli na Loko. Preživeli smo lepo dopoldne. Vsem bralcem iskreno čestitam in upam, da bodo ostali knjigi zvesti še naprej.

Tinka Fric Kočjaž

Učenca 4. razreda sta zapisala vtise po prireditvi:

Zjutraj smo se s sošolci odpravili v telovadnico. Tam smo si ogledali predstavo čarovnika Joleta Coleta. Pokazal nam je veliko čarovnij in trikov. Triki so bili zanimivi, smešni, strašni in čarobni. Nekatere čarovnije so pomagali izvesti tudi učenke in učenci. Na koncu predstave pa nam je čarovnik en trik celo razkril. Po malici smo odšli na Loko, kjer smo se igrali različne igre. Igrali smo se nogomet, sestavljali rubikove kocke in igrali odbojko na mivki.

Anže Rojc in Živa Erpe, 4. r. Žužemberk