V enem letu vsak izmed nas pridela več kot 500 kg odpadkov. Tega se zavedajo tudi naši sedmošolci, zato so se problema lotili reševati na ustvarjalen način. Doma so nabrali male in velike plastenke, zamaške ter ostalo embalažo in šolsko delavnico zasuli z »odpadki«. Za bolj ustvarjalno vzdušje smo si zavrteli glasbo in začeli z izdelavo izdelkov iz odpadne embalaže. Nastalo je ogromno hranilnikov, prašičja farma, peščena ura, razne živali in še mnogo drugih izdelkov. Seveda smo vse razstavili v avli, kamor lahko pokukate ter dobite kakšno idejo, kako lahko odpadek postane uporaben izdelek. Za zaključek smo poskrbeli tudi za naše okolje, saj smo se lotili čiščenja bližnje in širše okolice šole.

Fotografije: Irena Špiler, Blanka Rončelj Novak