Osmošolci so bili navdušeni, ko so izvedeli, da bodo 14. 10. 2021  lahko odšli na obisk Srednje gradbene, lesarske in vzgojiteljske šole v Novo mesto. Dan brez zvezkov in pisal se je obnesel kot izjemno uspešen.

Namesto običajnih šolskih potrebščin so tako v četrtek osmošolci v roke vzeli orodje, ki ga imajo polagalci keramičnih oblog in mizarji oz. lesarski tehniki. Na Šolskem centru Novo mesto so jim profesorji in dijaki predstavili poklice, za katere se lahko usposobijo na Srednji gradbeni, lesarski in vzgojiteljski šoli. Imeli so delavnice na gradbeni in lesarski šoli,  potencialnim vzgojiteljicam in vzgojiteljem pa je gospa Natalija na kratko predstavila tudi šolanje na njihovi smeri.

Učenci so se na srednji šoli dobro počutili, pri izdelovanju ptičjih hišic ter polaganju mozaika iz keramičnih ploščic pa so se izredno izkazali. Nedvomno bodo med njimi tudi lesarski in gradbeni mojstri.

Zapisala: Sanja Nose

Fotografije: Sanja Nose, Darja Sedaj