Mineva leto od odmevne prireditve v Gradencu, ko so predstavniki naše občine in Turističnega društva Suha krajina odkrili obeležje v spomin na nesrečo ameriškega bombnika B-17, ki je pred več kot sedemdesetimi leti strmoglavil blizu Gradenca. V soboto, 10. 3. 2018, pa so priredili nekakšno spominsko uro na to odmevno prireditev, ob kateri pa so odkrili tudi usmerjevalni tabli, da bi ljudje lažje našli spominsko obeležje.

Vaščani Gradenca so tudi letos pokazali, da so odlični gostitelji.  V programu, ki ga je povezoval g. Vlado Kostevc, so sodelovali  župan g. Franc Škufca, domačinka ga. Bojana Vidmar, prevajalec knjige g. Janez Žerovc in ostali. Za doživete recitacije med govori so poskrbeli tudi naši učenci, in sicer četrtošolca ter hkrati tudi vaščana Gradenca Klavdija Maver in Lovro Mesarič ter devetošolki Valentina Kužnik in Vesna Zarabec, ki sta poleg navdihujočega branja pesmi na koncu zaigrali še nekaj viž na svoji »frajtonarci«.

Za dobro voljo in pripravljenost se organizatorji zahvaljujejo vsem nastopajočim.

Zapisala: Sanja Nose, prof.

Fotografije: Rok Nose, Dolenjski list