V torek, 16. januarja, je na Ekonomski šoli Novo mesto potekalo selekcijsko tekmovanje s področja slovenščine za učence 8. in 9. razreda. Z naše šole sta se ga udeležili Žana Hrovat, 9. a in Žiga Novak, 8. b.

Krovna tema letošnjega tekmovanja je bila Nevidni svetovi. Učencem je bil v branje dan mladinski pustolovski roman Irene Androjna z naslovom Modri otok. V 90 minutah, kolikor so jih imeli na voljo za razlagalni spis, so poskušali prepričati mentorje ocenjevalce, da je njihov izdelek vreden uvrstitve na državno tekmovanje za srebrno ali zlato Cankarjevo priznanje. Z naše šole sta se tekmovanja udeležila Žiga Novak, 8. b in Žana Hrovat, 9. a – oba sta prejela bronasto Cankarjevo priznanje. Čestitamo.

Mentorica: Anita Starašinič