Na prvi poletni dan smo doživeli poseben dogodek. Učence od prvega do četrtega razreda, ki obiskujejo Zdrav življenjski slog, je obiskala Mini Planica. Na začetku je sestavljiva mini skakalnica odšla na podružnično šolo Dvor. Otroci so se z velikim navdušenjem neustrašno spuščali po zaletišču, pristanek je bil včasih malo »trdejši«, vendar vedno varen in strokovno nadzorovan s strani skakalnih trenerjev Mitje in Primoža. Na igrišču za šolo, so nas prišli pozdravit tudi otroci iz dvorskega vrtca, ki so z velikimi očmi spremljali dogajanje. Žal je čas prehitro minil in Mini Planica je že odhitela v Žužemberk, kjer so nas že nestrpno čakali. Zaradi sonca in vročine, smo skakalnico skrili v senco pri drevoredu. Kljub temu ni ostala neopazna, saj se je ob njej zbralo veliko število otrok, ki so prišli bodisi skakati ali le malo pogledati. Kljub temu, da smo bili ob nekaterih podrsih mokri, smo dan zaključili nasmejani za to enkratno izkušnjo. Otroci so bili zadovoljni in upam da jim bo to spodbuda, da se bodo gibali tudi v poletnem času, ko šole in Zdravega življenjskega sloga ni. Naslednje leto pa k novim izzivom naproti.

Marjan Kužnik, mentor ZŽS