»Učitelca, dejte tisto: lučke lučke …«

Decembrsko razpoloženi učenci so se zagnano lotili okraševanja vrat učilnic in kabinetov. Iz zvočnikov so zaigrale »lučke«, z učenci pa smo najprej ponovili matematiko. Le kako bi drugače lahko narisali krožnico z danim premerom. V roke so vzeli šestilo, nabrusili škarje in se lotili dela. Nastalo je ogroooomnooo raznobarvnih krogov, ki so jih sestavili v okraske za na vrata šolskih prostorov. Vse naloge so si odlično razdelili, saj so nekateri risali, drugi rezali, tretji so sestavljali, tisti, ki pa imajo najraje športno vzgojo, so »telovadili« po šoli in obešali nastale okraske. Dela je bilo ogromno, zato so najverjetneje kakšna vrata ostala neokrašena. Učitelji, le »pocukajte« za rokav učence 6. a ali 7. a, da vam priskočijo na pomoč. Nalogo izdelave okraskov so namreč opravili z odliko.

Naj se v teh dneh prižgejo lučke na smrečicah, še bolj pomembno pa – prižgimo jih v svojih srcih in v srcih ljudeh okoli nas.