Konec septembra smo se z nadarjenimi učenkami udeležile 16. likovne ustvarjalnice z naslovom Vsi otroci sveta, ki jo že šestnajsto leto organizira OŠ Toneta Pavčka v Mirni Peči. Letošnja tema je bila v tehniki kolaža. Material so si učenci izbrali sami, prinesli so si izbrane materiale in se lotili ustvarjanja. Vsaka šola je sodelovala s tremi učenci in vsak učenec je ustvarjal svoj izdelek. Po petih urah dela, so nastala zanimiva slikovita, barvita dela, ki so na ogled v Muzelu Lojzeta Slaka in Toneta Pavčka.  Otvoritev je bila 7. februarja na predvečer slovenskega kulturnega praznika. Na otvoritivi je spregovoril umetnosti  zgodovinar Jožef Matijevič, ki je pohvalil izvirnost in ustvarjalnost sodelujočih učencev. Učenci so prejeli priznanja in darilo v obliki domačega medu. Razstavo je predstavila tudi  ravnateljica Majda Čengija, pohvalne besede pa je izrekel tudi župan občine Andrej Kastelec. Razstava je na ogled do 31.3. 2023 v spodnjih prostorih muzeja. Lepo vabljeni.

Zapisala Maja Mlakar, mentorica