Konec januarja smo se s tremi nadarjenimi učenkami udeležili 10.likovne ustvarjalnice Bajke in povesti o Gorjancih, ki jo organizira OŠ Stopiče. Letošnja tema je bila bajka o Zlatoperu.  Likovno delavnico je vodila likovna pedagoginja Vilma Petelin iz OŠ Bršljin, organizirala pa jo je likovna pedagoginja Mateja Hočevar iz OŠ Stopiče. Ustvarjali so mobile-  oblikovali so izdelek, ki visi na vrvicah in je mobilen- se premika. Veliko različnega materiala se je znašlo na mizah; različne vrste papirja, barvic, flomastrov, akrilnih barv, vrvic, naravnih in umetnih materialov, ki so se kopičili ob mizah ter dobivali drugačno, kreativno podobo. Učenci so ustvarjali po skupinah. Vsaka šola je lahko sodelovala s tremi učenci, ki so izdelali en skupinski izdelek.  Devetega februarja ob kulturnem slovenskem prazniku je bila odprta razstava v jedilnici šole. Vabljeni na ogled.

Zapisala Maja Mlakar, mentorica