V petek, 9. 12. 2016, ob 16.00, smo v avli OŠ Žužemberk sprejeli upokojene delavce šole in vrtca. Ob kratkem kulturnem programu smo obujali spomine na življenje nekoč in predstavili novosti in aktivnosti, ki smo jih v preteklem šolskem letu izvajali na šoli.

Na odru so se predstavili učenci OŠ Žužemberk z vsemi tremi podružnicami in vrtcem. Program, ki ga je povezovala Valentina Kužnik, učenka 8. b razreda, se je začel s šolsko himno, ki so jo upokojenim delavcem šole zapeli vsi nastopajoči. Učenci PŠ Dvor so se pod mentorstvom gospe Petre Švajger predstavili z recitacijo pesmi Vabilo in plesno točko, v kateri so predstavili svoje spretnosti v plesanju “špicpolke”. Otroci iz skupine Ribice so nam z mentorico gospo Minko Fric zapeli pesem o brezčasni pomembnosti grajenja prijateljstva. Učenci PŠ Šmihel so  v folklorni točki obujali spomine na vragolije in igre preteklih dni, za nastop jih je pripravila gospa Marjeta Zore. Učenci PŠ Ajdovec pa so nam v dramskem prizoru prikazali, kako so otroci nekoč doma pomagali  pri težjih kmečkih opravilih, na račun česar je včasih trpela tudi šola; spremljali sta jih gospa Milena Legan in gospa Irena Prodanić Vasić. Program smo zaključili s pevskimi točkami učenk 4. razreda OŠ Žužemberk, ki so se pod mentorstvom gospe Alenke Pavlin predstavile s pesmimi Tri planike, Za Slovenijo živim in Le Krka ve, ob kateri se jim je pridružila še Lucija Longar iz 6. a razreda. Po kulturnem programu smo druženje nadaljevali ob pogostitvi v jedilnici. Naslednjega srečanje se že veselimo.