V petek, 17. 3. 2023, se obeta premiera šolske gledališke skupine Stopimo na oder. Enodejanka govori o skrivnostni skrinji debelušnega kralja. Le kaj se skriva v njej?

Dramsko besedilo z nenavadnim naslovom nas – vsaj tako se zdi – popelje v pravljični svet, v svet debelušnega kralja, njegove žene, treh nevzgojenih hčera, predvsem pa v svet domišljije. Kralj z debelim trebuhom na dvoru skriva zaklad, najlepši, najznamenitejši, čudoviti zaklad. In kaj se skriva v njem? Tega ne ve niti sam kralj. Toda njegove hčerke so trdno odločene, da ga ukradejo, odkrijejo, kaj se skriva v njem, se z dragocenostmi odpravijo v svet po tri prince ter se tako rešijo »zapora«, v katerem jih drži njihov oče. Ali jim bo uspelo? Bodo princese našle svoje prince? Toda … Kaj pa če pravljičnega sveta sploh ni, če sploh ne obstaja in je vse skupaj le iluzija, igra? Odgovor na to vprašanje lahko dobite, če si predstavo tudi ogledate.

V enodejanki bo nastopilo 11 učencev naše šole.

Zapisala in fotografirala: mentorica Anita Starašinič