Učenci in učiteljica 2. razreda smo si enotni, da smo danes preživeli lepo športno dopoldne. Že v jutranjih urah so učenci prejeli pismo dveh čebelic, Lili in Bineta, ki nastopata v njihovih učnih zvezkih. Otrokom sta sporočila, da jih bosta danes z različnimi namigi pripeljala do majhnega zaklada. Takoj po jutranji malici se je začel naš skupni lov. Pot nas je vodila mimo Zafare vse do »Križa«. Tam smo po navodilih navihanih čebelic opravili razmeroma zahteven kros. Vsi otroci so se potrudili po najboljših močeh. Nato smo pot nadaljevali vse do Trebče vasi, kjer so nas navodila usmerila nazaj proti Žužemberku. V bližnjem gozdu smo na koncu le našli zaklad, ki nam je dal novih moči. Izpeljali smo tekmovanje v štafetnih igrah. Prav super je bilo, ker sta bili ekipi dečkov in deklic tako izenačeni, da tudi na koncu nismo dobili zmagovalca oziroma, kar je še boljše, poraženca. Po vrnitvi v šolo in kosilu je sledila slavnostna podelitev diplom najboljšim tekačem.

Učiteljica Irena Platiše