Časi, v katerih smo se znašli, nam onemogočajo razna druženja. Zato smo se četrtošolci odločili, da v mesecu decembru spoznamo nove prijatelje, kar preko Zooma. V ponedeljek, 21. 12. in v torek, 22. 12. 2020, je bila med uro angleščine na Zoomu kar precejšnja gneča. Med nami so se znašli še nepoznani obrazi. Na začetku ure, smo s pomočjo igrice uganili, da naši novi prijatelji obiskujejo Podružnično šolo Žalna (Grosuplje). Zatem smo se razdelili skupine, kjer smo se natančneje spoznali in o svojem prijatelju izvedeli zanimive stvari. V angleščini smo jih povprašali po imenu, starosti, rojstnem dnevu, kraju, v katerem živijo ter njihovi najljubši barvi, številki in hrani. Med pridobivanjem podatkov smo skrbno izpolnjevali osebno izkaznico svojega novega prijatelja. Ker pa je bila to zadnja ura angleščine v tem koledarskem letu, smo izdelali virtualno voščilnico (fotografije spodaj)  ter si izrekli lepe želje za prihajajoče leto. Srečanje smo zapustili s prijetnimi in toplimi občutki, ker nam je uspelo v teh negotovih časih skleniti nova prijateljstva. Navsezadnje pa smo ugotovili in se naučili, kako pomemben in koristen je tuji jezik ter njegova uporaba v vsakdanjem življenju.

Zahvaljujemo se osnovnošolcem iz PŠ Žalna za sodelovanje in upamo, da se naše poti v tem šolskem letu še srečajo.

Več kot besede pa bodo povedale spodnje fotografije.

Prispevek in fotografije pripravili: četrtošolci iz PŠ Ajdovec, PŠ Šmihel, PŠ Dvor in PŠ Žalna ter učiteljici Katja Ciglar Udovič, mag.prof. in Nastja Zalašček, mag. prof