V petek, 17. 3. 2023, je na naši šoli prvič potekalo angleško mednarodno tekmovanje HIPPO Olympiad. Na tekmovanju sodelujejo učenci, katerim angleščina je tuji jezik, torej se lahko prijavijo učenci celotnega sveta. Tekmovanje poteka v 4 krogih: državno tekmovanje, polfinale, predfinalne kvalifikacije in finale. Slednjega se najboljši učenci celotnega sveta udeležijo v Rimu. Nagrada zmagovalcem je teden taborjenja v Italiji, kjer bodo izbranci še poglobil svoje znanje angleškega jezika in se udeležil raznih ekskurzij, športnih iger in se družil s sovrstniki različnih narodnosti.

Tekmovanja se je na naši šoli udeležilo 32 učencev tretjega, četrtega in petega razreda matične šole in podružnic Dvor ter Ajdovec. Tekmovali so v dveh kategorijah po starosti: Hippo Little in Hippo 1. Vsi učenci so se trudili po najboljših močeh, kar kaže tudi visoko število zbranih točk, vendar pa se naslednjega kroga lahko udeleži le nekaj najboljših. Svoje znanje so tokrat dokazali trije učenci naše šole: učenka 3. razreda in dva učenca 5. razreda.

Vsem učencem izrekamo čestitke. Trem najboljšim pa želimo tudi obilo sreče ter uspeha na njihovi nadaljnji poti.

Povezava do uradne spletne strani: https://hippo-olympiad.org/

Slika 1: HIPPO logo

Lucija Selan, mag. prof. raz. pouka z angleščino