Danes je nekaj po 8. uri na šoli zatulila sirena – vendar brez skrbi,  ni šlo zares, bila je le vaja evakuacije.

Evakuacija iz objekta OŠ Žužemberk se izvede, ko pride do nepredvidenih situacij, ki lahko vplivajo na varnost učencev, zaposlenih ter obiskovalcev. Nepredvidene situacije so lahko požar, potres, eksplozije itd.

Danes je bila le vaja in upajmo, da ostalih, pravih evakuacij ne bo potrebnih. V dogovoru z g. Dernačem smo v času 1. šolske ure po zvočnem signalu v dobrih treh minutah izpraznili šolo in se zbrali na zbirnem mestu – na igrišču. Vaja je potekala  po načrtu evakuacije, ki je obešen v vsaki učilnici, zunaj smo preverili, ali smo vsi, poleg učencev in učiteljev tudi strokovno osebje, hišniki …

Po mnenju učencev je vaja prehitro minila, pogrešali so tudi “več akcije” – morebitne “žrtve”, skakanje skozi okno in podobno. Mogoče nam pa to v naslednjih letih v sodelovanju z gasilci ali civilno zaščito res uspe. Zaenkrat pa ostanimo na mirnih tleh in varni.

Sanja Nose, prof.