Vsako drugo leto poteka humanitarna akcija Rdečega križa, imenovana DROBTINICA. Tudi tokrat smo v soboto, 15. 10. 2016, prodajali kruh, piškote in ostale dobrote, izkupiček denarja pa namenili otrokom naše šole iz socialno šibkejših družin. Z veliko dobre volje so na pomoč priskočile gospe iz Društva kmečkih žena Žužemberk ter nekaj nekdanjih prostovoljk Rdečega križa iz Žužemberka. Nekaj sladkih priboljškov pa so spekli tudi učenci in učiteljice na PŠ Dvor. Pri prodaji so pomagale učenke naše šole ter prostovoljki RK. Veliko ljudi se je ustavilo in kupilo hlebček kruha, nekateri pa so darovali denar kar tako. Prodali smo 96 paketkov piškotov, 37 bombetk ter 30 hlebčkov kruha. Končni znesek prodaje je znašal 427, 05 evra. Le-ta pa bi bil še višji, če nas ne bi zajelo močno deževje.

Vsem, ki so pomagali v tej akciji, se lepo zahvaljujemo in upamo na ponovno sodelovanje.

Mentorica RK na šoli: ga. Petra Avguštin