V prejšnjem tednu so na šoli in po podružnicah potekale različne dejavnosti v okviru Tedna kultrune dediščine. Dejavnosti na temo V fotografiji ujeti trenutki, so bile zasnovane že pred koncem prejšnjega šolskega leta.  Izvajale so se prav v vseh razredih. V 5. in 8. razredu pa so imeli v okviru tega tedna tehničen dan in na šolo smo povabili priznanega fotografa, Boruta Peterlina, ki je s svojimi delavnicami predstavil tehniko fotografiranja črnobelih fotografij z izvirnim stotrinast let starim fotoaparatom in razvijanjem teh fotografij na star način v temnici. V drugi polovici dneva so učenci v delavnicah izdelovali Camero obscuro (8. r) in fotoaparat iz odpadne embalaže (5. r). Pri predmetih angleščine in nemščine so izdelali angleški in nemški slovar (besede v povezavi z fotoaparatom in fotografijo). V avli šole je nastala lepa razstava vseh izdelkov, ki so nastali na delavnicah. Še posebej pa smo veseli razstavljenih starih fotoaparatov in fotografskih pripomočkov, ki nam jih je v namene razstave posodil Branko Zaman, ki je nekoč obiskoval krožek fotografiranja pri nekdanjem učitelju g. Kodretu.

Taki projekti so še posebej dobrodošli, saj bogatijo delo naše šole ter znaje in izkušnje učencev in učenk.

Za uspešno izpeljan teden se zahvaljujem vsem sodelujočim.

Vodja projekta na OŠ Žužemberk: Helena Smrke

Zapis in foto: Helena Smrke